Wiadomości

Wiadomosci na stronie: 10 | 25 | 50
Ilość pozycji na liście: 333

Badania

Badania potwierdzają związek migren z niższym ryzykiem raka piersi

Związek między występowaniem migren u kobiet a znaczną redukcją ryzyka raka piersi potwierdzili naukowcy z USA. Informację na ten temat więcej »
Nowa grupa leków na

Nowa grupa leków na raka piersi

Leki hamujące enzym PARP - służący do naprawy uszkodzeń DNA, pomagają pacjentkom z agresywnym rakiem piersi, z którym trudno walczyć przy więcej »
Wystawa plenerowa

Wystawa plenerowa fotografii Izy Mocarnej-Pasiek CIĘCIE

W plenerze parku przy Muzeum Pałacu w Wilanowie w dniach 6 i 7 czerwca 2009 miała miejsce niezwykła wystawa fotografii pt. CIĘCIE. Autorką więcej »
W wieku 10 lat

W wieku 10 lat zachorowała na raka piersi

Hannah Powell-Auslam ma 10 lat, chodzi do 5 klasy i bardzo lubi sport. Jest najmłodszą w Stanach Zjednoczonych osobą, u której zdiagnozowano raka więcej »
Pokarmy sojowe –

Pokarmy sojowe – złoty środek czy placebo?

W wielu krajach po opublikowaniu danych dotyczących wzrostu ryzyka raka piersi u kobiet przyjmujących hormonalną terapię zastępczą więcej »
Orzechy włoskie

Orzechy włoskie chronią przed rakiem piersi

Orzechy włoskie dostarczają organizmowi kwasów omega-3, antyoksydantów oraz fitosteroli - związków, które zmniejszają ryzyko raka piersi - więcej »
Konferencja

Konferencja "Diagnozowanie i leczenie raka piersi” w Falentach

Choć jakość leczenia raka piersi w Polsce uległa znacznej poprawie w dalszym ciągu jest bardzo wiele do zrobienia, mówili lekarze onkolodzy na więcej »
Ciąża a rak piersi

Ciąża a rak piersi

Kobiety, u których rozpoznano raka piersi w ciąży lub niedługo po urodzeniu dziecka przechodzą chorobę podobnie i mają takie same rokowania więcej »
Tłuszcze rybie

Tłuszcze rybie mogą pomóc w walce z rakiem

Kwas tłuszczowy z grupy omega-3, obecny w tłustych rybach morskich, hamuje wzrost guzów nowotworowych u myszy i zwiększa skuteczność więcej »

Jak określić granice opłacalności w terapiach onkologicznych

Większość leków jest mniej efektywna i bardziej toksyczna niż to wynika z badań prowadzonych w III fazie prób klinicznych. Dlatego w onkologii więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady