Wiadomości

Wiadomosci na stronie: 10 | 25 | 50
Ilość pozycji na liście: 331

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt !!!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim dużo zdrowia, spokoju i radości. Aby ten świąteczny czas przepełniony był miłością, więcej »
ASH: medycyna

ASH: medycyna spersonalizowana przyszłością leczenia nowotworów

  Dalsza poprawa skuteczności leczenia nowotworów zależy od rozwoju medycy spersonalizowanej, dostosowującej terapie do konkretnego więcej »
Znaczenia badania

Znaczenia badania ultrasonograficznego, w przypadku zmian ogniskowych w obrębie piersi u kobiet w wieku od 30 do 39 lat.

Mammografia oraz ultrasonografia gruczołu piersiowego stanowią jedne z pierwszych badań obrazowych stosowanych w początkowej diagnostyce zmian w więcej »
Razem pokonamy raka

Razem pokonamy raka - pokaz mody

Dnia  5 grudnia 2012  o godzinie 18:00 w  Hotelu Wrocław  rozpocznie się kolejna edycja  Pokazu Mody , będącego więcej »
Im później

Im później rozpoczęta terapia tym gorszy jej efekt.

Naukowcy z The Ohio State University Comprehensive Cancer Center – Arthur G. James Cancer Hospital i Richard J. Solove Research Institute więcej »
Jakość relacji

Jakość relacji społecznych istotna dla kobiet z rakiem piersi

Wysoka jakość kontaktów z innymi ludźmi zwiększa szansę przeżycia u kobiet z rakiem piersi - informują amerykańscy badacze na łamach więcej »
Jak badać swoje

Jak badać swoje piersi? Poradnik diagnostyki przygotowany we współpracy z portalem onkologicznym zwrotnikraka.pl

  Coraz młodsze kobiety zaczynają chorować na raka piersi. Jest to tendencja ogólnoświatowa. Niepokój wzbudza fakt, że to w właśnie więcej »
Eksperci: Chybiona

Eksperci: Chybiona terapia o 50 proc. zmniejsza szanse chorego na raka

Chybione leczenie w przypadku chorego na raka aż o 50 proc. może zmniejszyć szanse jego przeżycie lub przedłużenia życia – mówilii więcej »
Cukrzyca zwiększa

Cukrzyca zwiększa ryzyko powstania raka piersi: metaanaliza.

  Hiperinsulinemia, czyli nadmierne stężenie insuliny we krwi, jest związana z cukrzycą typu II. Cukrzyca typu II, zwana potocznie więcej »
Przeszczep

Przeszczep mitochondriów może w przyszłości pomóc w leczeniu raka piersi

Mitochondria k omórek nowotworowych wykazują zwiększony metabolizm tlenowy, trudniej obumierają i są bardziej odporne na leki stosowane w więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady