20 Listopada 2015

Rak piersi. Odbuduj swoje ciało i swoje życie. Poradnik dla kobiet, które pokonały raka piersi.

Drukuj
Wyślij na adres e-mail
Dodaj swój komentarz
A A A
Od piątku - 20. 11.2015, do sprzedaży wchodzi książka "Rak piersi. Odbuduj swoje ciało i swoje życie. Jak zachować zdrowie i kobiecość po terapii onkologicznej". Autorzy, lekarze specjalizujący się w leczeniu raka piersi - prof. Uros Ahcan i prof. Tadeusz Pieńkowski, stworzyli wyczerpujący i przystępny przewodnik po metodach terapeutycznych i rekonstrukcyjnych. 
Rak piersi. Odbuduj - 6300.jpg

Książka podpowiada, jak radzić sobie z dolegliwościami i bólem, odpowiada na pytania, jakie zadają sobie chore i ich bliscy m.in.: które kobiety mogą poddać sie rekonstrukcji piersi, co pokrywa ubezpieczenie, jak wybrać chirurga, czego spodziewać się po rekonstrukcji, czy zawsze w raku piersi konieczne jest usunięcie piersi, czy w zrekonstruowanej piersi ponownie może pojawić sie rak?

"Rak piersi. Odbuduj swoje ciało i swoje życie. Jak zachować zdrowie i kobiecość po terapii onkologicznej" to książka, w której najlepsi eksperci specjalizujący się w leczeniu raka piersi stworzyli wyczerpujący, przystępny oraz dający pacjentkom nadzieję i siłę przewodnik po współczesnych metodach terapeutycznych i rekonstrukcyjnych. 

Rak piersi to już nie wyrok - mówią przede wszystkim. Jednak trzeba wiedzieć, jak dokonywać najlepszych wyborów, jak radzić sobie z dolegliwościami i bólem w trakcie i po terapii tak, by komfort naszego życia był jak największy. 

Wielu kobietom w chorobie towarzyszy poczucie zagubienia oraz bezradności. Z pomocą przychodzą - najwybitniejszy polski onkolog zajmujący się rakiem piersi,dr. hab. Tadeusz Pieńkowski oraz słoweński specjalista, zajmujący się rekonstrukcją piersi, prof. Uroš Ahčan, którzy połączyli siły, by przywrócić pacjentkom spokój,  jaki daje wiedza o najnowocześniejszych metodach stosowanych w leczeniu raka piersi. Choroba nie musi odbierać nam kobiecości, ani możliwości decydowania o własnym życiu. 

- Jestem przekonany, że ta książka odpowie na większość pytań, które często się pojawiają, kiedy kobiety ze zdiagnozowanym rakiem piersi muszą dokonać wyborów dotyczących ich terapii i ich życia. To powinna być lektura obowiązkowa zarówno dla wszystkich pacjentek, jak i lekarzy zaangażowanych w opiekę nad nimi.

Profesor Maurice Y. Nahabedian, MD, wiceprzewodniczący Departamentu Chirurgii Plastycznej, Georgetown University Hospital, Waszyngton, USA

- Książka ta skierowana jest nie tylko do pacjentek, ale również do chirurgów plastycznych, chirurgów ogólnych, internistów, ginekologów i onkologów oraz do każdej osoby, która szuka pełnego i wiarygodnego oraz aktualnego źródła informacji na temat pomocy, której współczesna medycyna może udzielić kobietom z rakiem piersi.

Profesor Riccardo Mazzola, MD, konsultant ds. chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, przewodniczący Włoskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych, Rekonstrukcyjnych i EstetycznychMediolan, Włochy

- Ta choroba znosi wszelkie różnice. Sprawia, że jesteśmy jak rodzone siostry. Nie chcemy zamykać się w domu. Chcemy czuć się piękne. I chcemy żyć. Dlatego pomagamy sobie wzajemnie akceptować chwile wzlotów i upadków. Rozumiemy, że raz chce się żyć i walczyć, a innym razem jest się gotowym poddać. Bywa różnie, ale zawsze warto szukać wsparcia. W tej książce je znajdziecie.

Anna Kupiecka, prezes Fundacji „Onkocafe – Razem Lepiej”

 Tytuł: "Rak piersi. Odbuduj swoje ciało i swoje życie. Jak zachować zdrowie i kobiecość po terapii onkologicznej"

Autor: prof. Uroš Ahčan, prof. Tadeusz Pieńkowski 

Wydawca: Agora SA 

Miejsce i rok wydania: Warszawa, listopad 2015

Format: 190x260 mm 

Liczba stron: 288 stron 

oprawa: twarda

Komentarze

komentarz

podpis


Galeria zdjęć


powrót
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PoradyVideo
VideoPorady